Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021r.

1. W środę 1 września:
  • 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  • dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zachęcamy do spowiedzi świętej w piątek i w sobotę u świętej Rozalii i w naszej parafii.
  1. Uroczystości odpustowe ku czci świętej Rozalii, jak co roku 3 września (piątek) o godz. 16.00 Nieszpory i Msza święta. W sobotę (4 września)   Msza św. główna   połączona z Procesją Eucharystyczną i Dożynkami Dekanalnymi o godz. 12.00.
  2. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą powołania do służby Bożej w Kościele od 17.30,
  • I piątek miesiąca – Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30 - 9.00 i od 17.30.
  • I sobota miesiąca – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa od 17.30.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00 dzieci przynoszą tornistry do poświęcenia.
  2. 8 września planujemy Pieszą Pielgrzymkę do Matki   Boskiej w Wąsewie. Organizacją pielgrzymki zajmują się Ks. Paweł i Siostra Alina. Zachęcamy.
  3. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać!
  4. Przed blisko miesiącem ktoś pozostawił przy kościele rower, który stał kilka dni. Informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Zmarła nasza parafianka † Śp. Wacława Budna z Szyg w wieku 90 lat, „Wieczny odpoczynek…”