Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15.08.2021r.

 1. Przez dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata
 2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów i zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i całego narodu.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
 • w piątek 20 sierpnia – św. Bernard, opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
 • w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X, papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.
 1. W następną niedzielę odpust ku czci Świętego Rocha, patrona od epidemii i chorób zakaźnych, w Kaplicy Świętej Trójcy w Zawadach. Msza odpustowa z Procesją Eucharystyczną o 10.45.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na WSD w Łomży.
 3. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Kościuszki, Słonecznej i Warszawy. Bóg zapłać!
 4. Dziś kończymy modlitwę Apelu Jasnogórskiego na Górce Panny Marii. Z Ks. Pawłem dziękujemy wszystkim, z którymi się spotykaliśmy przy Figurze Matki Bożej Niepokalanej na wspólnej modlitwie.

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk