Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła - 21.08.2022 r.

1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim
  2. We wtorek, 23 sierpnia przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
  3. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  4. W piątek, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej – Imieniny Czarnej Madonny. Msze święte o 7.00, 9.00. i 18.00. W każdej parafii odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu .
  5. W sobotę 27 sierpnia wspominamy – św. Monikę, matkę św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna.
  6. 23 sierpnia posługę proboszcza naszej parafii rozpocznie Kan. Stanisław Siemion, dotychczasowy proboszcz parafii Goworowo. Uroczystego wprowadzenia, zgodnego z prawem kościelnym i liturgicznym, w przyszłą niedzielę (28 sierpnia) podczas Mszy świętej o godzinie 16.00 dokona Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski.
  7. Dotychczasowy proboszcz Antoni Bardłowski z dniem 23 sierpnia br. przechodzi na emeryturę. Zamieszka on w Domu Księży Emerytów w Łomży.
  8. Z dniem 25 sierpnia z naszej parafii odchodzi Siostra Gabriela. Za sześcioletnią posługę organistki w naszej wspólnocie parafialnej, trud, poświęcenie i zaangażowanie w życie naszej parafialnej rodziny składamy Siostrze Gabrieli serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. Życzymy Siostrze wielu łask Bożych i opieki NMP na dalsze lata posługi w Kościele w Zgromadzeniu Misjonarek Św. Rodziny. Szczęść Boże.
  9. Wykaz prac, jakie zostały wykonane za czasów dziewięcio i pół letniego probostwa Ks. Bardłowskiego w parafii różańskiej, zostały umieszczone obok ogłoszeń duszpasterskich w wersji papierowej i elektronicznej na stronie internetowej naszej parafii..
  10. Podziękowanie pożegnalne Ks. Proboszcza…

Najważniejsze prace wykonane w Parafii Świętej Anny w Różanie

w latach 2013 -2022 w czasie probostwa Ks. Antoniego Bardłowskiego

W kościele parafialnym:

- zbudowano nowy ołtarz boczny dębowy ku czci NMP Częstochowskiej –

wotum wdzięczności w 1050 rocznicę Chrztu Polski,

- zainstalowano nowe tabernakulum,

- wykonano obróbki blacharskie (miedziane) przypór i parapetów okiennych,

- kupiono rzutnik cyfrowy do wyświetlania tekstów pieśni,

- doświetlono ołtarz główny i boczne reflektorami ledowymi,

- przeprowadzono remont organów,

- zamontowano nowy system grzewczy, nadmuchowy,

- dokupiono nowe szaty liturgiczne: 21 ornatów, baldachim, 2 puszki, kielich

mszalny,

- feretron czyli przenośny ołtarzyk NMP Nieustającej Pomocy,

- sprowadzono zestaw nagłaśniający ( 3 tuby, wzmacniacz, mikrofony),

- przy kościele postawiono pomnik Świętego Jana Pawła II wykonany z brązu.

Na wieży kościelnej zamontowano dzwony, po uprzednim specjalistycznym przygotowaniu i uzupełnieniu infrastruktury (platforma podstawowa, konstrukcja nośna dzwonów, automatyka sterowania, schody). Wykonano żaluzje w górnych oknach (8 sztuk) i dolnych (trzy okna), wstawiono drzwi przeciwpożarowe na strychu kościoła.

W Kaplicy Świętej Trójcy w Zwadach Ponikwi wykonano nową elewację, wymieniono okna, nowe odgromienie, nowy ołtarz i tabernakulum. W zakrystii nowa szafa i biurko. Wykonano nowe ogrodzenie (metalowe słupki, betonowa podmurówka, sztachety drewniane – olszowe). Na pomalowanym dachu umieszczono wieżyczkę z dzwonem ufundowanym przez Ks. Ryszarda Kłosińskiego.

Górka Panny Marii:

Położono chodnik z kostki brukowej. Zainstalowano 5 lamp ogrodowych. Podświetlono Figurę NMP Niepokalanej. Odnowiono posąg Matki Bożej.

Dom parafialny: w latach 2018 – 2020 przeprowadzono generalny remont i rozbudowano budynek (dobudowano drugie piętro i klatkę schodową). Zbudowano podwójny garaż. Podwórko wyłożono kostką brukową. Wykonano nowe ogrodzenie od strony Górki Panny Marii i sąsiada. Posadowiono zbiornik na gaz do ogrzewania domu. Siostry zajmują dwie kondygnacje. Na parterze są salki, aneks kuchenny i toalety.

Cmentarz grzebalny: zbudowano nowe ogrodzenie – parkan kamienny o długości około 400 mb. Wykonano bramę główną i 4 furtki metalowe, Ołtarz z zadaszeniem do sprawowania Mszy świętej. Utwardzono alejki główną i boczną od strony nowej części cmentarza. Powiększono nekropolię o 0,27 ha. Zbudowano grób kapłański (sześcioosobowy) i pomnik na grobie Ks. Maja.