Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.
  2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  4. W czwartek 1 września:
  • 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  • dzieci i młodzież z Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół rozpoczynają nowy rok szkolny zapraszamy na Mszę św. w I piątek miesiąca 2 września o godz. 09.00. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby z Panem Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
  1. Uroczystości odpustowe ku czci świętej Rozalii, jak co roku 3 września (sobota) o godz. 16.00 Nieszpory i Msza święta. W niedzielę (4 września)   Msza św. główna   połączona z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00.
  2. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą powołania do służby Bożej w Kościele od 17.30,
  • I piątek miesiąca – Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30 - 9.00 i od 17.30.
  • I sobota miesiąca – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa od 7.30 – 8.30
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00 dzieci przynoszą tornistry do poświęcenia.
  2. 8 września przypada święto Narodzenia NMP w tym dniu planujemy Pieszą Pielgrzymkę do Matki Boskiej w Wąsewie. Organizacją pielgrzymki zajmują się Ks. Paweł. Serdecznie zapraszamy
  3. Witam serdecznie w naszej parafii siostrę Cecylię, która będzie posługiwać jako organistka.
  4. Zmarli:

† śp. Ks. Kan. Tadeusz Ludwik Staniaszek w wieku 99 lat emerytowany proboszcz z Woli Mystkowskiej,

† śp. Ks. Kan. Józef Żyłowski lat 84 lat emerytowany proboszcz Szumowa,

† Śp. Krystyna Chodyna z domu Załęska z Załęża Gartki w wieku 93 lat, „Wieczny odpoczynek…”