Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022 r.

  1. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to kolejna rocznica Cudu nad Wisłą. Z tej racji Wojsko Polskie obchodzi swoje święto. Msze św. o 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. O 9.30 Msza Święta za naszą Ojczyznę. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów i zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  2. Jutro kończymy modlitwę Apelu Jasnogórskiego na Górce Panny Marii. Z Ks. Pawłem dziękujemy wszystkim, z którymi się spotykaliśmy przy Figurze Matki Bożej Niepokalanej na wspólnej modlitwie.
  3. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę 17 sierpnia – św. Jacek, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem. Odpust w sąsiedniej parafii Rzewnie.
  • w sobotę 20 sierpnia – św. Bernard, opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
  1. Komendant Powiatowy Policji w Makowie Mazowieckim zwraca się do osób w starszym i średnim wieku z apelem by byli czujni i ostrożni i nie dali się wykorzystać oszustom którzy działają na metodę wnuczka i policjanta. Tylko w tym roku Policja w woj. mazowieckim odnotowała 70 takich przestępstw. Łączna kwota jaką stracili seniorzy to blisko 3 miliony złotych.
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Kościuszki i Gdańskiej. Bóg zapłać!
  3. Przy parafii pracowali panowie z m. Brzuze Małe: Rochmalski Dariusz, Gołębiewski Zdzisław i Gutowski Konrad. Bóg zapłać!
  4. Zmarła parafianka: śp. Apolonia Mosakowska z Mroczk Rębiszewa w wieku 92 lat, „Wieczny odpoczynek…”