Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:
  • jutro - św. Dominik, kapłan,
  • we wtorek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof,
  • w środę 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik,
  • w czwartek 11 sierpnia – św. Klara, dziewica,
  • w sobotę (13 sierpnia) – Dzień Fatimski. Różaniec do NMP Fatimy od 6.30. Po Mszy św. o godz. 7.00  Procesja Fatimska.
  1. W przyszłą niedzielę odpust św. Rocha w Kaplicy w Zawadach. Msza św. odpustowa z Procesją Eucharystyczną o 10.45.
  2. 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym roku obchodzimy 102 rocznicę zwycięskiej Bitwy WarszawskiejCudu nad Wisłą. Jednocześnie jest to święto Wojska Polskiego. Matce Bożej dziękujemy za opiekę na naszym narodem i Jej zawierzamy przyszłość naszej Ojczyzny. O 9.30 Msza w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszych domach i mieszkaniach.
  3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i zbóż, które zostaną pobłogosławione.
  4. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
  5. Zachęcamy i zapraszamy na nabożeństwa Apelu Jasnogórskiego, które rozpoczynamy dziś o 21.00 na Górce Panny Marii. Modlimy się za naszą Ojczyznę, nasze rodziny, dzieci i młodzież oraz za uczestników ŁPP na Jasną Górę.
  6. Dziś taca na KUL i cele edukacyjne diecezji. Bóg zapłać
  7. Zmarli nasi parafianie:

† śp. Hanna Błońska z Różana w wieku 62 lat,

† śp. Ryszard Rurka z Różana w wieku 60 lat, „Wieczny odpoczynek…”