Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła - 19.06.2022r.

  1. W czwartek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona z piątku) i Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. Zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, czyli „Ostatnie Nieszpory”. Msza Święta, Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o godz. 18.00. Po Procesji Eucharystycznej - błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Prosimy rodziców by przyszli z dziećmi na to spotkanie z Panem Jezusem.
  2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele Powszechnym. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post.
  3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione:

        - w środę o godz. 9.30 dla Szkoły Podstawowej,

       - w piątek o 8.00 dla Zespołu Szkół. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze Święte, w czasie   których będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

  1. W sobotę, 25 czerwca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Msze Święte zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  2. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będziemy święcić pojazdy samochodowe. Ofiary składane w czasie poświęcenia, w ramach akcji MIVA POLSKA, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  3. Biuro Radia Maryja w Ostrołęce organizuje wyjazd na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniach 9 i 10 lipca. Informacje i zgłoszenie przyjmują PP Wróblewscy. Pl Obrońców Różana.
  4. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  5. Zmarli nasi Parafianie:

         † śp. Mariana Ponikiewska z Różana w wieku 90 lat,

         † śp. Stanisław Daniłowski z Załęża Wielkiego w wieku 58 lat, „wieczny odpoczynek”