Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 12.06.2022 r.

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza – odnowiony kielich. Bóg zapłać.
  2. Dziś w Kaplicy w Zawadach o 12.00 – suma odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej.
  3. Jutr dzień Matki Bożej Fatimskiej. O 17.30 różaniec, a po Mszy św. Procesja Fatimska. Jutro również wspominamy Świętego Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, wybitnego kaznodzieję, patrona osób i rzeczy zaginionych.
  4. We wtorek, 14 czerwca czcimy Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika zamordowanego w obozie koncentracyjnym w Dachau.
  5. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30 i 9.30. Po Eucharystii o godz. 9.30 wyruszymy w Procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszego Różana. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w latach poprzednich, i udekorowanie naszych domów. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale również młodsze i starsze, zapraszamy do sypania kwiatków (prośba, aby każda dziewczynka przyniosła kwiatki do sypania, przynajmniej reklamówkę). Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00. Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu kwiatów do ołtarzy zarówno mieszkańców miasta jak i wiosek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Udział w Procesji Eucharystycznej nie wystarczy. Można zyskać odpust zupełny za współuczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
  6. W piątek, 17 czerwca wspominamy Świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym. W tym dniu nie obowiązuje post. Ks. Biskup udzielił dyspensy.
  7. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W przyszłą niedzielę Procesja po Mszy o godz. 12.00.
  8. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk