Ogłoszenia Duszpasterskie X NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.06.2023 r.

1. Przeżywamy dziśUroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza. Bóg zapłać.
  2. W wtorek w liturgii będziemy wspominać św. Antoniego prezbitera i doktora kościoła, oraz dzień fatimski, a w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  3. W czwartek Zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, czyli „Ostatnie Nieszpory”. Msza Święta, Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o godz. 18.00. Po Procesji Eucharystycznej - błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Prosimy rodziców by przyszli z dziećmi na to spotkanie z Panem Jezusem.
  4. W piątek przypadaUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post.
  5. W sobotę, czcimyNiepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej – Święto Dziękczynienia. Bóg zapłać!
  7. Msze święte na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione:
  • w niedzielę 18 czerwca o godz. 12.00 dla Zespołu Szkół.
  • w poniedziałek 19 czerwca dla Szkoły Podstawowej,

Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze Święte, w czasie których będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

1. Zapowiedzi:
  • Michał Jakub Maciak, kawaler, par. św. Jacka w Opolu i Agnieszka Szymańska, panna, par. św. Tomasza Ap. w Warszawie. Zapowiedz II
  1. Zmarła: † śp. Stanisław Witold Siepioła w wieku 75 lat z Różana z ul. Gdańskiej. „wieczny odpoczynek”