Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 04.06.2023 r.

1. Dziś w Kaplicy w Zawadach o 12.00 – suma odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej.
  2. Jutro w liturgii wspominamy św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  3. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00. Po Eucharystii o godz. 09.30 wyruszymy w Procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszego Różana. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w latach poprzednich, i udekorowanie naszych domów. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale również młodsze i starsze, zapraszamy do sypania kwiatków (prośba, aby każda dziewczynka przyniosła kwiatki do sypania, przynajmniej reklamówkę). Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu kwiatów do ołtarzy zarówno mieszkańców miasta jak i wiosek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Udział w Procesji Eucharystycznej nie wystarczy. Można zyskać odpust zupełny za współuczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
  4. W piątek, 9 czerwca w tym dniu nie obowiązuje post. Ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy.
  5. W przyszłą niedzielę11 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Komunię Generalną – Rocznicową. Nie będzie Mszy św. w kaplicy Trójcy św.
  6. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W przyszłą niedzielę Procesja po Mszy o godz. 12.00.
  7. Zapowiedzi:
  • Adrian Kędzierski, kawaler, par. św. Anny w Różanie i Izabela Ujazdowska, panna, par. św. Bartłomieja Ap. w Szyszkach (diec. Płocka). Zapowiedz II
  • Dominik – Adrian Drewczyński, kawaler, par. św. Kazimierza w Warszawie i Alicja Wasielewska, panna z par. św. Anny w Różanie Zapowiedz II
  • Michał Jakub Maciak, kawaler, par. św. Jacka w Opolu i Agnieszka Szymańska, panna, par. św. Tomasza Ap. w Warszawie. Zapowiedz I
  1. Zmarła: † śp. Pelagia Teresa Napiórkowska z domu Borucka w wieku 84 lat z Różana z ul. Kilińskiego. „wieczny odpoczynek”