Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 06.02.2022r.

1. W tym tygodniu patronuje nam: czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka, dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.
  2. W piątek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 roku, czyli cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym dniu w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszych rodzin i parafii.
  3. Zmarli nasi parafianie:

†śp. Halina Chełstowska z Małk w wieku 79 lat,

†śp. Franciszek Jastrzębski z Różana w wieku 80 lat, „wieczny odpoczynek”