Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 13.02.2022r.

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. Jutro, w poniedziałek przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa. Święci Bracia Sołuńscy są patronami Europy.
  3. 14 lutego przypada święto zakochanych. Przykazanie miłości Boga i bliźniego, nas chrześcijan, obowiązuje przez cały rok. Oby wszyscy Polacy o tym pamiętali i zdali egzamin z dojrzałej, pełnej i odpowiedzialnej miłości w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym.
  4. Szkoła Podstawowa w Różanie przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Szkoła otrzyma bon na materiały biurowe i sprzęt sportowy. Niepotrzebne sprzęty elektryczne i elektroniczne można składać na placu Oczyszczalni Ścieków w Różanie, ul. Dolna do 21 lutego, czyli do przyszłego poniedziałku włącznie.