Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021r.

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  2. Jutro wspominamy świętą Cecylię, Dziewicę i Męczennicę. Św. Cecylia jest patronką muzyki i śpiewu kościelnego oraz wszystkich wykonywujących posługę muzyczną w świątyni. Siostrze Gabrieli i naszemu Chórowi Parafialnemu składamy najlepsze życzenia…
  3. Jutro rozpoczyna się ogólnopolska Nowenna do świętego Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny, o zwycięstwo prawdy i miłości w naszym narodzie. Święty Andrzej Bobola jest wielkim patronem Polski. Na stoliku z gazetami wyłożone są teksty Nowenny. Polska potrzebuje wielkiego szturmu do nieba, w tak trudnym, obecnie położeniu. Zachęcamy do modlitwy w naszych domach.
  4. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to piękna, wieloletnia tradycja nabywania świec, których płomień jest symbolem duchowej jedności z potrzebującymi bliźnimi. Pozyskane fundusze zasilą programy wakacyjnego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas w cenie 15zł.
  5. Czytanie Słowa Bożego w Zgromadzeniu Liturgicznym jest zaszczytną i szczególnie ważną posługą, polegającą na przekazywaniu ludziom Słowa samego Boga. Do posługi lektora należy się dobrze przygotować. Przygotowanie takie, nazywane kursem lektorskim, obejmuje: formację biblijną, liturgiczną i fonetyczną. Zapraszamy osoby chętne czyli osoby dorosłe mężczyzn, panie i ministrantów do tej posługi liturgicznej. Spotkanie organizacyjne w sobotę 27.11.2021r. o godz. 17.00 w kościele.
  6. Od jutra Siostry rozpoczynają roznoszenie opłatków w naszej parafii. Program roznoszenia opłatków jest wywieszony w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  7. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Fortowej (2 rodziny), Rolnej, Załęża Wielkiego. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy: ul. Fortowej, Mostowej, Słonecznej, Marzanny, Polnej, Leśnej, Dolnej, Bloku 6D, Załęża Wielkiego, Paulinowa. Bóg zapłać.
  8. Zmarli nasi parafianie:

        † śp. Stanisław Załęski z Ponikiewki w wieku 85 lat,

        † śp. Janina Jastrzębska z Różana w wieku 73 lat,

        † śp. Teresa Teofilak z Różana w wieku 72 lat,

        † śp. Genowefa Górka z Załuzia w wieku 88 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk