Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 27.11.2020r.

  1. Rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  2. Msze św. Roratnie będą odprawiane tylko w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży – kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i wyrzeczeń. Dzieci na Msze Roratnie przynoszą lampiony i ozdoby choinkowe. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. We wtorek modlimy się do świętego Andrzeja, Apostoła a w piątek do świętego Franciszka Ksawerego, Kapłana.
  4. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie od 17.30,
  • I piątek – Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30-9.00 i od 17.30,
  • I sobota – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową od 17.30.
  1. W następną niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Słowo Boże będzie głosił Ks. Kan. Andrzej Mikucki. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Czystej, Poniatowskiego, Szkolnej, Dzbędza (2 rodziny). Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Poniatowskiego 15A i 15B, Lazurowej, Tęczowej, , Królowej Bony, Uklei i Dzbędza. Bóg zapłać!
  3. Siostry w tym tygodniu będą roznosić opłatki…

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk