OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.2023 r.

1. Dziś, 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Święto patronalne naszych Sióstr, które należą do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny. Siostry ogarniamy modlitwą prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich w realizacji powołania.

Po ostatniej Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynno-ekspijacyjno-błagalne na zakończenie starego roku.

1. Od dzisiejszej niedzieli możemy indywidualnie rozpocząć rekolekcje, którym będzie towarzyszyła Maryja na podstawie rozważam zawartych w książkach, które były do nabycia u Księdza Rekolekcjonisty.
  2. Jutro, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9:30, 12:00, 16:00. Nie ma Mszy Świętej o 7:30 i w Kaplicy.

1 stycznia Nowy Rok Pański 2024. Wchodzimy z wiarą, bo Jezus Chrystus, wczoraj i dziś, początek i koniec, Alfa i Omega. Do Niego należy czas i wieczność, Jemu chwała i panowanie.

1. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła

- 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – przypominająca przybycie Mędrców by pokłonić się Jezusowi. Tego dnia błogosławi się kadzidło i kredę, którą na drzwiach domów piszemy według tradycji inicjały imion Mędrców. Prosimy by Bóg błogosławił rodzinie, która w tym miejscu mieszka. Składane ofiary są wyrazem wdzięczności Siostrze za jej posługę w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary!

Msze Święte o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 16:00. Nie ma Mszy Świętej w Kaplicy.

1. W tym tygodniu, I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  2. Trwają odwiedziny rodzin, tradycyjnie zwane kolędą w trakcie której ma miejsce błogosławieństwo domu, wspólna modlitwa. W dni powszednie na wioskach będziemy zaczynać o godz. 9:00 a w Różanie od godz. 15:00. Prosimy o przyjazd po księdza lub przyjście jako zaproszenie do wizyty kolędowej. Przygotowujemy krzyż, świecę, wodę święconą, kropidło, Pismo Święte i zeszyty z religii. Zbieramy ofiary na kościół i na kolędę. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać! Porządek kolędy na najbliższe dni:

- 2 stycznia (wtorek) – Różan, ul. Gdańska blok 6E od godz. 15:00

- 3 stycznia (środa) – Różan, ul. Gdańska blok 6D I i II część od godz. 15:00

- 4 stycznia (czwartek) – Chrzczonki (1 ksiądz) i Załęże Sędzięta i Gartki (1 ksiądz) od godz. 9:00

- 5 stycznia (piątek) – Brzóze Duże i Małe (1 ksiądz), Adamowo i Ponikiew Wielkie (1 ksiądz) od godz. 12:00

- 8 stycznia (poniedziałek) – Ponikiewka i Załęże Eliasze (1 ksiądz) od godz. 9:00 i ul. Sienkiewicza (1 ksiądz) od godz. 15:00

1. W styczniu i lutym nie ma Mszy św. o godz. 18:00, tylko o 7:00 i czasem o 7:30
  2. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom wioski Dzbądz i Dzbądz Kolonia za ofiary na WSD w Łomży i ogrzewanie.
  3. W minionym tygodniu – przed kościołem - miał miejsce akt dewastacji inscenizacji bożonarodzeniowej szopki. Wyrażamy nasze ubolewanie z powody aktu wandalizmu. Szanujmy prace i wysiłek tych, którzy włożyli ogrom pracy w wykonanie szopki. Zwracamy się z apelem o pomoc w znalezieniu sprawcy dewastacji. Prosimy o doniesie Proboszczowi lub zgłoszenie na Policje. To nie tylko zwykły akt wandalizmu ale obraza uczuć religijnych i patriotycznych – połamano flagę biało-czerwoną. Wyrzucono ze złóbka Pana Jezusa, zniszczono figury. Komentarz niech każdy sam dopowie…..
  4. Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy zwróciło się z prośbą do proboszcza o zgodę na przeprowadzenie zbiórki pod kościołem na wyremontowanie oraz wyposażenie szopki bożonarodzeniowej. Zbiórka będzie przeprowadzona przed kościołem 31.12.2024 r. po każdej Mszy Świętej.
  5. Podsumowanie roku i statystyki będą podane za tydzień 7 stycznia.
  6. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:

- ks. Jan Czajkowski, l. 74, emeryt z Łomży, były proboszcz Parafii Kuzie; pochowany w rodzinnej Parafii w Sokołach;

- Halina Parszczyńska z d. Ordak, l.76, Różan ul. Przechodnia

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..