OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu - 24.12.2023 r.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i zarazem ostatni dzień tego czasu liturgicznego. Jest to także Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tego dnia tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, dzielimy się opłatkiem przebaczając wzajemne urazy. Nie będzie dziś Mszy świętej o godz. 16:00. Zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce o północy.
  2. Jutro, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9:30, 12:00 i 16:00 oraz w Kaplicy Świętej Trójcy o 10:45
  3. We wtorek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 7:30, 9:30 i 12:00. Nie ma Mszy Świętej w Kaplicy i o godz. 16:00. Tego dnia ofiary składane ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji. Bóg zapłać za wsparcie tej katolickiej uczelni!
  4. W Oktawie Bożego Narodzenia przypadają następujące święta:

- 27 grudnia - Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

- 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków

1. Za tydzień w niedzielę, 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Święto patronalne naszych Sióstr, które należą do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny.
  2. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom wioski Załęże Sędzięta.
  3. Do nabycia są świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na różne akcje Caritas niosące pomoc potrzebującym. Święcę można zakupić w zakrystii u Siostry Miriam w cenie 20 zł.
  4. Rozpoczniemy odwiedziny rodzin, tradycyjnie zwane kolędą w trakcie której ma miejsce błogosławieństwo domu, wspólna modlitwa. W dni powszednie na wioskach będziemy zaczynać o godz. 9:00 a w Różanie od godz. 15:00. Prosimy o przyjazd po księdza lub przyjście jako zaproszenie do wizyty kolędowej. Przygotowujemy krzyż, świecę, wodę święconą, kropidło, Pismo Święte i zeszyty z religii. Zbieramy ofiary na kościół i na kolędę. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać! Porządek kolędy na najbliższe dni:

- 28.12 – czwartek – Załuzie

- 29.12 – piątek – Dzbądz i Dzbądz Kolonia

-30.12 – sobota – Różan, ul. Polna

1. Podczas Pasterki zbierane ofiary na tacę są przeznaczone w połowie na Fundusz Obrony Życia.
  2. 31 grudnia, za tydzień, możemy indywidualnie rozpocząć rekolekcje, którym będzie towarzyszyła Maryja na podstawie rozważam zawartych w książkach, które były do nabycia u Księdza Rekolekcjonisty.