OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu - 17.12.2023 r.

1. Przeżywamy czas Adwentu. Starajmy się by był to czas spotkania z Bogiem, który chce do nas przyjść i zamieszkać. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 7:00
  2. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Ostrowskiej a także Panu z Prycanowa i dwie ofiary anonimowe.
  3. Do nabycia są świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na różne akcje Caritas niosące pomoc potrzebującym. Święcę można zakupić w zakrystii u Siostry Miriam w cenie 20 zł.
  4. 20 grudnia, w środę, diakon Piotr Chojecki obchodzi 25 rocznicę święceń diakonatu. Polecamy diakona w naszych modlitwach prosząc o Boże błogosławieństwo dla niego.
  5. Za tydzień ostatnia IV niedziela Adwentu. Jest to także Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tego dnia tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, dzielimy się opłatkiem przebaczając wzajemne urazy. W następną niedzielę – w Wigilię – nie będzie Mszy świętej o godz. 16:00
  6. Do wieczności odeszli:

+ Michalina Załęska, z d. Wysocka, l. 82, zam. Załęże Eliasze

+ Jacek Maciej Drwęcki, l. 54, Różan,

+ Czesława Batogowska, z d. Dądera, l.85, Różan. Pogrzeb jutro, 18 grudnia, o godz. 9:30

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”