Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022r.

 1. Miesiąc maj poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 3. Dziś rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed bierzmowaniem. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodzin. Świadectwo wiary kandydaci złożą w czwartek po Mszy św. o 18.00.
 4. W wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. To również 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w to święto będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Podczas Mszy świętej o godz. 9.30 będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz Strażaków.
 5. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe, święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie.
 • I piątek miesiąca: Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 9.00;
 • I sobota miesiąca: Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – Święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła;
 • w środę (4 maja) – Święty Florian, męczennik, patron hutników i strażaków;
 • w Rozpoczynamy piątek (6 maja) – Święci Apostołowie Filip i Jakub.
 1. Zmarli nasi parafianie:

        † śp. Elżbieta Fedor z Różana w wieku 55 lat,

        † śp. Bogdan Grech z Pruszk w wieku 57 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk