Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego 24.04.2022r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dzieciom i rodzicom wyrażamy wdzięczność za jałmużnę wielkopostną w postaci skarbonek przyniesionych dziś do świątyni.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
  3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
  4. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  5. W przyszłą niedzielę, która jest I niedzielą miesiąca, rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc W tym miesiącu oddajemy cześć NMP. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnych nabożeństw majowych w naszych domach i przy Kapliczkach. Dobrze byłoby odnowić przydrożne Krzyże i Kapliczki. Nabożeństwa majowe w naszym kościele, w dni powszednie, będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00.