OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu - 10.12.2023 r.

1. Przeżywamy czas Adwentu. Starajmy się by był to czas spotkania z Bogiem, który chce do nas przyjść i zamieszkać. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 7:00 a dla dzieci w czwartki o godz. 18:00.
  2. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 12.12 (wtorek) NMP z Guadelupe

- 13.12 (środa) św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

- 14.12 (czwartek) św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła;

1. Rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. Szymon Klimaszewski, były kapelan szpitala w Suwałkach a obecnie proboszcz Parafii Berżniki nad samą granicą z Litwą. Rekolekcje adwentowe połączone będą, jak co roku, z adoracją Najświętszego sakramentu po każdej Mszy Świętej i między Mszami w ciągu dnia, tzw. 40-Godzinne Nabożeństwo. Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej adoracji oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz. 9:30, 11:30, 16:00 i 18:00. W poniedziałek na godz. 9:30 zapraszamy szkołę średnią a we wtorek na godz. 9:30 Szkołę Podstawową.
  2. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom wioski Zawady Ponikiew oraz z ul. Ostrowskiej, Nowej i Nadnarwiańskiej a także Pani z Różana ul. Marzanny i Pani z ul. Gdańskiej 6A.

List nie odebrało jeszcze 4 wioski oraz 14 ulic i 7 bloków. Prosimy o zgłoszenie się w czasie rekolekcji.

1. Do nabycia są świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na różne akcje Caritas niosące pomoc potrzebującym. Święcę można zakupić w zakrystii u Siostry Miriam w cenie 20 zł.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Fatimy w lipcu. Informacje w gablocie i na stronie parafialnej.
  3. Od wielu lat w II Niedzielę Adwentu zbierane są po Mszach Świętych ofiary do puszek jako „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” – dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – naszym rodakom w dalekim Kazachstanie, Syberii i dawnych republik byłego Związku Sowieckiego. Wesprzyjmy ich solidarnie. Bóg zapłać za dar serca. Można wpłacać ofiary na konto, którego nr znajduje się na plakacie w gablocie.
  4. Po rekolekcjach w czwartek, 14 grudnia wyjazdy do chorych (od rana do wieczora). Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.
  5. Do wieczności odszedł:

+ Tadeusz Zdunek, l. 72 z Olsztyna, z par. NMP Matki Kościoła. Jest to drugi brat s. Miriam

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”