Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa (20. 03. 2016)

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

2. Do spowiedzi zapraszamy od W. Poniedziałku do W. Środy w godzinach 6.30 - 7.00 i 17.30 - 18.00.

3. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego wskazują na znaczenie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.

4. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa, z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia. Po Mszy Św. Pan Jezus będzie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, na znak uwięzienia. Spowiedź tylko przed Mszą Św. od godz. 17.30. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie : „Przed tak wielkim Sakramentem”.
5. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowanie Krzyża. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Przy Bożym Grobie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie adoracja chóru.

6. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Wielkosobotnia adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim przez cały dzień.

7. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów na stół wielkanocny w naszej świątyni od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę). Poświęcenie pokarmów w Załuziu o godz. 10.00; w kaplicy Trójcy Św. o godz. 11.00, prosimy o przygotowanie wody do poświęcenia. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na Caritas. Przez całą Wielką Sobotę woda święcona będzie stała w naczyniach przed Kościołem.

8. Do adoracji przy grobie Chrystusa zapraszamy dzieci i młodzież; Druhów Straży Pożarnej według ustalonego porządku. Od 18.00 adorują Kółka Różańcowe naszej parafii. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wspólną adorację w Wielką Sobotę na godz. 21.30. Młodzież starsza i studenci adorować będą od godz. 23.00. Wszystkich Parafian zapraszamy na adoracje w noc Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty do Rezurekcji.

9. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy całą Asystę oraz wszystkie dzieci, które mają alby i te dzieci, które ich nie mają. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w kaplicy.

10. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 o 10.45 w kaplicy i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

11. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Ponikiewki i Kaszewca. Bóg zapłać.

12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyło KŻR męskie i Światło, mieszkańcy Prycanowa i Załęża Gartki.

13. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Zdzisław Kobyliński z Pruszk w wieku 84 lat,

- śp. Zdzisław Biedrzycki z Brwinowa w wieku 73 lat,

- śp. Irena Rzewnicka z Ostrołęki w wieku 93 lat.

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…