Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (27. 03. 2016)

1. ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA WIELKANOC 2016. Umiłowani Bracia i Siostry! Świętowanie tajemnicy Wielkiej Nocy wpisuje się w tym roku w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz w Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek - który w lipcu odwiedzi naszą Ojczyznę - podkreśla, że miłosierdzie Boże jest dane nam wszystkim jako łaska na mocy śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by sam doświadczył Bożego miłosierdzia, ale i do tego, by wobec innych był miłosierny, zdolny do praktykowania dzieł miłosierdzia. Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – radosnych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi potrzebnej do dawania świadectwa o miłosiernej miłości Boga względem nas. + Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński.

2. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

3. Następne Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w kaplicy.

4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 o 10.45 w kaplicy i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich:

  • Siostrom Leonii i Alinie za przygotowanie Bożego Grobu i Ciemnicy oraz kwiatowe dekoracje Świątyni,
  • Liturgicznej służbie ołtarza za przygotowanie, pomoc i udział w celebracji nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego,
  • Chórowi parafialnemu z s. Cecylią.
  • Strażakom z miejscowości Mroczki Rębiszewo, Załuzie, Szygi i Różan za wartę – adorację przy Grobie Pana Jezusa i udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej.
  • młodzieży za adoracje,
  • asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty z s. Aliną i wszystkim uczestnikom procesji,
  • wszystkim, którzy z powagą i namaszczeniem brali udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia a szczególnie tym, którzy trwali przy Chrystusie,
  • grupie modlitewnej za prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w Wielkim Poście.

7. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. na zakończenie nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w Kaszewcu. Obraz przejmują mieszkańcy ul. Warszawskiej od strony Gosi.

8. W tym tygodniu:

- I piątek, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00, 17.30 – 18.00.

- I sobota, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie nowenna do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać dziś i jutro przed Mszą św. o godz. 12.00, w dni powszednie w czasie Mszy o 18.00. Ofiary do puszek na Caritas. Prosimy również dzieci o przyniesienie tego dnia skarbonek z jałmużną wielkopostną.