Niedziela Chrztu Pańskiego (13. 01. 2019)

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. W piątek 18 stycznia rozpoczyna się tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W modlitwie codziennej prosić będziemy Jezusa Chrystusa o jedność wszystkich Jego wyznawców.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00, w naszym kościele, będą wystawione jasełka przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Różanie. Serdecznie zapraszamy. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na prace prowadzone w domu parafialnym.
  4. Porządek kolędy w tym tygodniu:

14 styczeń (poniedziałek)

Godz. 9.00

Poniatowskiego i przyległe

2 księży

Kolęda w przyszłym tygodniu:

21.01 (poniedziałek) – Gdańska blok 6B

22.01 (wtorek) – Gdańska blok 6C i 6E

23.01 (środa) – Gdańska blok 6D

5. Zmarli nasi parafianie: śp. Wiesław Wasilewski z Różana w wieku 80 lat oraz śp. Zbigniew Ordak z Paulinowa w wieku 53 lat, „ Wieczny odpoczynek…”