II Niedziela Zwykła (20. 01. 2019)

1. W tym tygodniu wspominamy Świętych:
  • jutro – św. Agnieszkę, dziewicę, męczennicę,
  • w czwartek (24 I) – św. Franciszka Salezego, biskupa Genewy w Szwajcarii, gorliwego misjonarza zabiegającego o nawrócenie protestantów, propagatora życia duchowego wśród świeckich, ogłoszonego Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • w piątek (25 I) – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • w sobotę (26 I) – świętych Tymoteusza i Tytusa - towarzyszy wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła.
  1. W poniedziałek i wtorek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Bogu dziękujmy za naszych kochanych dziadków i babcie. Oprócz życzeń i kwiatów pamiętajmy w modlitwie o tych, którym tak wiele zawdzięczamy.
  2. Komunikat Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2018 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Ks Dyrektor zwraca się z prośbą do nas o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz "CARITAS BLIŹNIM", a otrzymane środki przeznaczone będą na: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Informacja o KRS "CARITAS BLIŹNIM" znajduje się na: plakatach, obrazkach kolędowych i w Głosie Katolickim.
  3. Kolęda w tym tygodniu:

21 styczeń (poniedziałek)

Gdańska blok 6 B

2 księży

22 styczeń (wtorek)

Gdańska blok 6 C

blok 6 E

1 ksiądz

23 styczeń (środa)

Gdańska blok 6 D

2 księży

1. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z miejscowości Brzóze Małe. Bóg zapłać.

6. Zmarł nasz parafianin śp. Edward Dawidowski z Różana w wieku 70 lat,
„Wieczny odpoczynek…”