III Niedziela Wielkanocna (30. 04. 2017)

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się w naszej świątyni o godz. 18.00 na Mszę św. i majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej

4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Podczas Eucharystii o godz. 9.30 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz Strażaków (w przeddzień wspomnienia św. Floriana).

7. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, modlimy się w intencji powołań;

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00;

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00.

8. Od 8 maja rozpoczynamyNabożeństwa poświęcenia pól, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w pracy, zdrowie, zgodę i miłość w rodzinach. Nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 20.00. Przynosimy do poświęcenia ziemię:

- 8 V (poniedziałek) – Załęże Eliasze

- 9 V (wtorek) – Załęże Sędzięta

- 10 V(środa) – Załęże Wielkie

- 11 V (czwartek) - Załęże Gartki

- 12 V (piątek) - Chrzczonki

- 13 V (sobota) - Miłony

9. Obraz Jezusa Miłosiernego obecnie nawiedza rodziny na ul. 3-go Maja. Następnie przejmą mieszkańcy ul. Kilińskiego, Mostowej, Fortowej, Sienkiewicza, Gdańskiej, Ostrowskiej.

10. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Poniatowskiego (dwie rodziny). Bóg zapłać.