III niedziela zwykła (24. 01. 2016)

1. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;

- 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów;

- 28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel.

3. W zakrystii są do nabycia modlitewniki „Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę” które mogą służyć pomocą w modlitwie przy nawiedzeniu obrazu Jezusa Miłosiernego.

4. W dniach 30.07. – 31.07.2016 organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W programie jest czuwanie i Msza św. pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja do końca lutego.

5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Odwiedziliśmy 1166 rodzin. Nie przyjmuje kapłana po kolędzie 125 rodzin. Związków niesakramentalnych w naszej parafii jest 60. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

6. Komunikat Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2015 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz „CARITAS BLIŹNIM”, a otrzymane środki przeznaczymy na: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Informacja o KRS „CARITAS BLIŹNIM” znajduje się na: plakatach, kalendarzykach, obrazkach kolędowych i na stronie internetowej Caritas Diecezji Łomżyńskiej.