IV niedziela zwykła (31. 01. 2016)

1. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

2. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Taca przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.

3. W środę, 3 lutego liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

4. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.30.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

5. Ofiary na ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy bloku 6D. Tym samym zakończyliśmy jesienną zbiórkę na WSD i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

6. Od jutra będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna także po południu w godz. 17.00 – 18.00.

7. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Sławomir Kanclerz z Załuzia w wieku 75 lat;

- śp. Maria Halina Napiórkowska z Różana w wieku 90 lat;

- śp. Walentyna Suchta z miejscowości Brzuze Małe w wieku 90 lat.

Wieczny odpoczynek…