II niedziela Wielkiego Postu (12. 03. 2017)

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji czy specjalnych nabożeństw pokutnych. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za dwa tygodnie. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 9.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

4. Ofiarę na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Ostrowskiej.

5. Przy parafii pracowali panowie z Adamowa: Napiórkowski Wiesław, Szablak Henryk, Kubicki Bogusław, Gołyś Roman, z Zawad: Olkowski Stanisław, Szymański Wiesław.

6. Zmarła nasza parafianka śp. Marianna Napiórkowska z Różana w wieku 85 lat. „Wieczny odpoczynek…”