III niedziela Wielkiego Postu (19. 03. 2017)

1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w rekolekcjach wielkopostnych, które w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach26, 27 i 28 marca. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Chodkowski z Łomży.

W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św.

Program rekolekcji: 27. III (poniedziałek) i 28. III (wtorek)

9.30 - Msza Św. dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i w poniedziałek dla Przedszkola

11.30 - Msza Św. dla Zespołu Szkół

16.00 - Msza Św. dla wszystkich

18.00 - Msza Św. dla wszystkich

We wtorek Msza o 11.30 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia - zapraszamy ludzi chorych i starszych. Spowiedź wielkopostna w poniedziałek i wtorek.

2. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej parafii.

3. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

4. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Nadnarwiańskiej. Bóg zapłać!

5. Ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyło KŻR Nadzieja. Prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców poszczególnych wiosek i kółek różańcowych.

6. Na prośbę Caritas Polska w przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc głodującym dzieciom w Sudanie.

7. 23 marca mija 40 lat od śmierci , proboszcza naszej parafii w latach 1964-1977. Ks. Kazimierz był bardzo gorliwym duszpasterzem. Troszczył się o całą parafię a szczególnie o naszą świątynię. W tym czasie został wykonany ołtarz główny z figurą Najświętszego Serca Pana Jezusa, chrzcielnica, ławki, konfesjonały. Kościół został zelektryfikowany, założono radiofonię i wykonano malowanie. Uporządkowano Górkę Panny Marii i dokonano kapitalnego remontu domu parafialnego. W 1966 r. do parafii sprowadził Siostry Misjonarki Św. Rodziny. W najbliższą niedzielę o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Kazimierza Maja.

Wczoraj minęła druga rocznica śmierci ks. Jana Pawłowskiego, który w różanie pracował w latach 1989-2002. Zachęcamy do wdzięcznej pamięci o kapłanach, którzy pracowali w naszej parafii.