I niedziela Wielkiego Postu (05. 03. 2017)

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 9.30 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Caritas Polska od kilku lat zwraca uwagę na wartość solidarności międzypokoleniowej. Dlatego zachęca wszystkich, przede wszystkim dzieci i młodzież do włączenia się w Jałmużnę Wielkopostną poprzez skarbonkę miłosierdzia, do której przez Wielki Post zbiera się pieniądze, które są konkretnym wyrzeczeniem przyjemności na rzecz drugiego człowieka.

5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

6. Od Środy Popielcowej wprowadziliśmy w naszym kościele modlitwę do św. Michała Archanioła. Św. Michał jest patronem, pogromcą szatana, który jest nieprzyjacielem Boga i każdego człowieka.

7. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Dzbędza.

8. Przy parafii pracowali panowie z Chrzczonek: Janyszko Stanisław, Brzuzy Piotr, Białobrzeski Paweł, Jankowski Michał; z Zawad: Olkowski Stanisław, Długołęcki Grzegorz, Wilczyński Stanisław; z Pruszk: Kobyliński Dariusz, z Napiórk: Zaborowski Arkadiusz.

9. Zmarła śp. Maria Antonina Piotrowska z Otwocka (pochodziła z Różana) w wieku 77 lat. „wieczny odpoczynek…”