Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu (04. 12. 2016)

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami.

2. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach Msze św. Roratnie codziennie rano o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

3. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. 9 i 10 grudnia będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe połączone z adoracjami Najświętszego Sakramentu. Rekolekcjom Będzie przewodniczył ks. Infułat Jan Sołowianiuk. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św. Program Rekolekcji Adwentowych:

  • PIĄTEK 9 GRUDZIEŃ:

9.30 - Msza Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

11.30 - Msza Św. dla młodzieży z Zespołu Szkół

16.00 - Msza Św.

18.00 - Msza Św.

  • SOBOTA 10 GRUDZIEŃ:

9.30 - Msza Św.

11.30 - Msza Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

16.00 - Msza Św.

18.00 - Msza Św.

5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w piątek już wcześniej przed Mszą św. i podczas Mszy św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w te dni. Starajmy się wszyscy uczestniczyć w rekolekcjach. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

6. Chorych będziemy odwiedzać w domach w środę, 21 grudnia, od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

7. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 15 zł.

9. Są do nabycia kalendarze na 2017 rok poświęcone objawieniom maryjnym w cenie 5 zł.

10. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z miejscowości Brzuze Małe. Bóg zapłać.

11. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy miejscowości Brzuze Małe, ul. Czystej, Kopernika, Skłodowskiej, Poniatowskiego i przyległych, Cmentarnej, Pogodnej, Kilińskiego, bloków z ul. Poniatowskiego.