Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu (11. 12. 2016)

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.

2. Dobiegamy połowy Adwentu. Od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5. Z racji rekolekcji w Goworowie Msze św. wieczorne w poniedziałek i wtorek będą odprawione o godz. 18.30.

6. Chorych będziemy odwiedzać w domach w środę, 21 grudnia, od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na prace prowadzone w naszej parafii.

8. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Są do nabycia kalendarze na 2017 rok poświęcone objawieniom maryjnym w cenie 5 zł.

10. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Czystej, Gdańskiej i Podborza.. Bóg zapłać.

11. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Kościuszki, Witosa, Parkowej, Targowej i Spokojnej.