Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu (18. 02. 2018)

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 9.30 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Caritas Polska od kilku lat zwraca uwagę na wartość solidarności międzypokoleniowej. Dlatego zachęca wszystkich, przede wszystkim dzieci i młodzież do włączenia się w Jałmużnę Wielkopostną poprzez skarbonkę miłosierdzia, do której przez Wielki Post zbiera się pieniądze, które są konkretnym wyrzeczeniem przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
  4. Przy sprzątaniu drzew na cmentarzu pracowali panowie z Pruszk: Napiórkowski Jacek, Napiórkowski Mirosław, Glinka Andrzej, Pruszkowski Zdzisław, Kobyliński Sławomir, Kobyliński Dariusz, Trojecki Krzysztof. Bóg zapłać!
  5. W tym tygodniu patronuje nam:
  • W czwartek – św. Piotr Apostoł, pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.
  1. Stowarzyszenie „Nasze Wspólne Sprawy” w dniu 10 marca organizuje wyjazd do Warszawy na obchód 95 miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Wyjazd planowany jest o godz. 10:00 z parkingu przy naszym kościele parafialnym. Koszt wyjazdu 20 zł. Informacje i zapisy u p. dr Teresy Błońskiej-Jankowskiej.
  2. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na misje.
  3. Zmarł nasz parafianin: śp. Tadeusz Chrzanowski z Różana w wieku 84 lat: „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk