Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu (25. 02. 2018)

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 9.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.
  2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Jednocześnie jest to pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o powołania kapłańskie od godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu przypadają:
  • Pierwszy Piątek miesiąca: Msze Święte o godz. 07.00, 09.00 i 18.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 07.30 do 09.00.
  • Pierwsza Sobota miesiąca: Msze Święte o godz. 07.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  1. Przy plebanii pracowali panowie z Kaszewca i Białobrzegu: Biedrzycki Henryk, Dawidczyk Mieczysław, Zajda Ryszard, Zajda Piotr, Ulatowski Andrzej i Chełchowski Ireneusz z Prycanowa. Bóg zapłać!
  2. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ulicy Rolnej, Ostrowskiej, Czystej i Nadnarwiańskiej. Bóg zapłać.
  3. Zmarli nasi parafianie: śp. Andrzej Maruszewski z Paulinowa w wieku 62 lat, śp. Jadwiga Prusik z Dzbędza w wieku 90 lat: „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk