Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

VI niedziela zwykła (11. 02. 2018)

  1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  2. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  3. W niedziele Wielkiego Postu na Mszy św. o godz. 9.30 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  4. W dni powszednie Wielkiego Postu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
  6. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wiernych do pokuty i modlitwy o trzeźwość, jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii, a ofiary do puszek przeznaczone będą na misje.
  8. Msza Święta z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w intencji mieszkańców bloku 6 B przy ul. Gdańskiej będzie odprawiona 18 marca o godz. 12.00.
  9. Zmarli nasi parafianie: śp. Pelagia Kapraszewska z Różana w wieku 83 lat i     śp. Kazimierz Stanisław Brzuzy z Mroczk Rębiszewa w wieku 91 lat: „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk