Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu (29. 11. 2015)

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Msza św. Roratnia codziennie rano o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Przygotujmy lampiony. Dzieci na msze roratnie przynoszą ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane.

3. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu patronują nam:

- 30 XI (poniedziałek) – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa; życzenia ks. Andrzejowi…

- 3 XII (czwartek) – św. Franciszek Ksawery, kapłan i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu;

- 4 XII (piątek) – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.

5. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła panie i panów z Różana i Załuzia;

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.30.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

6. W następną niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe połączone z adoracjami Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje przeprowadzi ks. Emilian Sigiel. Program rekolekcji podamy za tydzień.

7. Za tydzień ofiary do puszek na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

8. Caritas Diecezji Łomżyńskiej przed świętami Bożego Narodzenia prowadzi akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ma na celu zebranie środków finansowych dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej Diecezji. W mijającym roku dzięki zaangażowaniu i pomocy parafii, gmin i sponsorów z letniego wypoczynku zorganizowanego przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej skorzystało 3008 dzieci. Symbolem tego dzieła jest wigilijna świeca. Od dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzanie tych świec w cenie od 5 do 13 zł.

9. Zaproszenie. Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, Burmistrz Gminy Różan oraz Prezes Narew Styl Sp. z o.o. zapraszają na świąteczne widowisko muzyczne pt. „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” w wykonaniu Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”. Występ odbędzie się w dniu 6 grudnia 2015 roku o godz. 17:30 w Sali Bankietowej Hotelu Awangarda w Różanie przy ul. Królowej Bony 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Różan.

10. W dniach 31 styczeń – 6 luty 2016 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd w góry (Murzasichle). Informacje u ks. Andrzeja.

11. Na cmentarzu grzebalnym pracowali panowie z Prycanowa: Ireneusz Chełchowski i Jacek Podgurski.

12. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Czystej, Placu Obrońców, Kościuszki i Załuzia.

13. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Brzuze Duże, Brzuze Małe ul. Targowej, Parkowej, bloków nauczycielskich, bloku 6, Poniatowskiego (część od miasta).

14. Zakończyły się prace przy montażu nowej aparatury grzewczej w naszej świątyni. Kościół będzie ogrzewany nie tylko w niedziele i święta. Prosimy o dokładne zamykanie drzwi.

15. Zmarła nasza parafianka śp. Halina Olkowska z Miłon w wieku 88 lat.

Wieczny odpoczynek…