Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu (06. 12. 2015)

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, składając ofiary do puszek.

2. Msze św. Roratnie codziennie rano o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

3. We wtorek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.

4. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe połączone z adoracjami Najświętszego Sakramentu. Rekolekcjom przewodniczy ks. Emilian Sigiel, pallotyn. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św. Program Rekolekcji Adwentowych:

PONIEDZIAŁEK 7 GRUDZIEŃ:

9.30 - Msza Św. dla wszystkich

11.30 - Msza Św. dla młodzieży z Zespołu Szkół

16.00 - Msza Św. dla wszystkich

18.00 - Msza Św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych

WTOREK 8 GRUDZIEŃ:

9.30 - Msza Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

11.30 - Msza Św. z udziałem dzieci przedszkolnych

16.00 - Msza Św. dla wszystkich

18.00 - Msza Św. dla wszystkich

5. Zachęcamy wszystkich parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w poniedziałek i wtorek już wcześniej przed Mszą św. i podczas Mszy św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w te dni. Starajmy się wszyscy uczestniczyć w rekolekcjach. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

7. Chorych będziemy odwiedzać w domach w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

8. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 13 zł.

9. Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, Burmistrz Gminy Różan oraz Prezes Narew Styl Sp. z o.o. zapraszają na świąteczne widowisko muzyczne pt. „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” w wykonaniu Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”. Występ odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 17:30 w Sali Bankietowej Hotelu Awangarda w Różanie przy ul. Królowej Bony 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Różan.

10. Dziś o godz. 19.00 Msza św. w Mroczkach Rębiszewie z racji zakończenia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego.

11. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele nastąpi otwarcie wystawy „ Życie i męczeńska śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapelana Solidarności”. W programie prelekcja multimedialna. Patronat nad wystawą objęli parlamentarzyści – poseł Arkadiusz Czartoryski, senator Robert Mamątow oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Brzuzy. Wystawa będzie czynna do 19 grudnia. Zachęcamy do jej obejrzenia.

12. W dniach 31 styczeń – 6 luty 2016 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd w góry (Murzasichle). Informacje u ks. Andrzeja.

13. Przy sprzątaniu świątyni pracowali z Załuzia: Kanclerz Beata, Brokowska Maria, Masiak Barbara, Kołodziejska Ewa, Mroczkowska Anna; z Różana: Błońska Halina, Czaplicka Jadwiga, Szymańska Danuta Siepioła Daniela i Zych Antoni.

14. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Chrzczonek.

15. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. 3 – go Maja, Nadnarwiańskiej, Nowej, Królowej Bony, Ostrowskiej, Polnej.

16. Zmarły nasze parafianki:

- śp. Kazimiera Modzelan z Różana w wieku 94 lat,

- śp. Danuta Jastrzębska z Różana w wieku 80 lat. Wieczny odpoczynek…