I Niedziela Adwentu (03. 12. 2017)

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję.
  2. Msze św. Roratnie codziennie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W blasku światła lampionów roratnych, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Dzieci na Msze Roratnie przynoszą ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane.
  3. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe połączone z 40-godzinnym nabożeństwem. Rekolekcjom przewodniczył będzie ojciec Damian Bieńkowski, franciszkanin z Włocławka.
  6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na WSD w Łomży. Ofiary do puszek na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.
  7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.
  8. Siostry zakończyły roznoszenie opłatków. Siostry pragną podziękować wszystkim mieszkańcom naszej parafii za ciepłe, otwarte i szczere przyjęcie w swoich domach oraz za ofiary złożone na potrzeby Zgromadzenia. Bóg zapłać.
  9. Msza Święta w intencji mieszkańców bloku 6A z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego będzie odprawiona 14 stycznia o godz. 09:30.
  10. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Polnej. Bóg zapłać.
  11. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Poniatowskiego, Bursztynowej, Diamentowej, Szmaragdowej, Topazowej, Parkowej, Targowej, Poniatowskiego (od centrum), Warszawskiej (od Gosi). Tym samym zakończyliśmy akcję jesiennej zbiórki w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  12. Zmarła nasza parafianka śp. Danuta Tarasiewicz z Różana w wieku 82 lat, „Wieczny odpoczynek…”