II Niedziela Adwentu (10. 12. 2017)

1. Dziś rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe połączone z Adoracjami Najświętszego Sakramentu. Program rekolekcji:

Poniedziałek 11 grudnia

09:30 – Msza Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

11:30 – Msza Św. z nauką ogólną,

16:00 – Msza Św. z nauką ogólną,

18:00 – Msza Św. z nauką ogólną.

Wtorek 12 grudnia

09:30 - Msza Św. dla młodzieży z Zespołu Szkół,

11:30 - Msza Św. z nauką ogólną,

16:00 - Msza Św. z nauką ogólną,

18:00 - Msza Św. Roratnia dla dzieci i młodzieży.

1. Spowiedź dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w poniedziałek i wtorek. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w te dni. Nie odkładajmy jej na później. Z racji rekolekcji w tym tygodniu Msze św. Roratnie będą we wtorek i piątek o godz. 18.00.
  2. Chorych w domach będziemy odwiedzać w środę 20 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. W tym tygodniu patronują nam:

- w środę św. Łucja, dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

- w czwartek - św. Jana od Krzyża, hiszpański karmelita, reformator zakonu i Doktor Kościoła.

1. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny oraz mądrość i odpowiedzialność dla wszystkich Polaków.
  2. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać!
  3. Zakończyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji Ratujmy Zabytkowe Nagrobki Różana prowadzona przez Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy. Kwesta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wsparciem mieszkańców Różana, gości i parafian Sielunia. Ogółem zebrano 5789 zł. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na renowacje zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu. Prace rozpoczną się na wiosnę. Stowarzyszenie NWS serdecznie dziękuje wszystkim za udział w tej zbiórce.
  4. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy.
  5. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na dzieło Pomocy Kościołowi na Wschodzie.