XXXIII Niedziela Zwykła (19. 11. 2017)

1. Od wielu lat, w trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wojewódzka Komenda Policji w Radomiu apeluje: „Mając w pamięci tych, którzy korzystając z dróg stracili życie, starajmy się być roztropnymi uczestnikami ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych. Bądźmy wsparciem dla wszystkich, którzy stali się ofiarami wypadków drogowych
    i pomagajmy im wrócić do normalności”.
  2. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek - św. Rafał Kalinowski, kapłan, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;

- w środę - św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;

- w piątek - św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan na przełomie XVIII i XIX wieku.

1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie NMP. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Pasterz naszej diecezji Ks. Biskup Janusz Stepnowski. W modlitwie pamiętamy o Księdzu Biskupie.
  2. Od jutra nasze Siostry Zakonne rozpoczynają roznoszenie opłatków. Prosimy o życzliwe przyjmowanie Sióstr i składanie ofiar na cele Zgromadzenia
    SS Misjonarek Świętej Rodziny. (program odczytać!)
  3. Ofiary na ogrzewanie kościoła i WSD złożyli mieszkańcy: ul. Nowej, Nadnarwiańskiej, Spokojnej, Gdańskiej (domy prywatne), Kilińskiego, Fortowej, Cmentarnej, Pogodnej, bloku 6, Załęża Sędzięta, Załęża Eliasze, Chrzczonek. Bóg zapłać!
  4. Na kościół ofiarę złożyła rodzina z Załęża Gartki. Bóg zapłać!
  5. Można nabywać kalendarze parafialne i „Kalendarz Rolników” w cenie 26 zł.
  6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 09:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 do grona Liturgicznej Służy Ołtarza zostaną przyjęci kandydaci, którzy poprzez swoje przygotowanie pragną pełnić posługę przy ołtarzu.

9. Proboszcz z parafii Czerwonka organizuje w dniach 27.04- 05.05.2018 r. pielgrzymkę autokarową do Włoch. Zainteresowani szczegółowe informacje mogą uzyskać w kancelarii parafialnej.