XXXII Niedziela Zwykła (12. 11. 2017)

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na „Kościół w potrzebie” – organizację katolicką, która wspiera ubogie wspólnoty wiernych.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek - św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze
  • w piątek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka
  • w sobotę – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. W czwartek Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Nasze myśli tego dnia biegną do Ostrej Bramy w Wilnie.
  2. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  3. Ofiary na WSD i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy z ul. Hallera, Lwowskiej, Wileńskiej, Pl. Obrońców Różana, Mostowej, Warszawskiej (od centrum), Szkolnej (blok 8), Ostrowskiej, Miłon, Załęża Wielkiego. Bóg zapłać!
  4. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Pl. Obrońców Różana, Załęża Gartki, Ponikiewki, Chrzczonek. Bóg zapłać!
  5. Zmarli nasi parafianie: śp. Marian Filipiak z Dzbędza w wieku 94 lat, śp. Zbigniew Jasiński z Różana w wieku 60 lat. Wieczny odpoczynek…