XXV Niedziela Zwykła (23. 09. 2018)

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
  • czwartek - św. Wincenty a Paulo, kapłan, "duszpasterz galerników", założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia - szarytek;
  • piątek - św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • sobota - święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszej Siostrze Gabrieli organistce składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wstawiennictwa św. Patrona w posługiwaniu w naszej parafii i życiu zakonnym.
  1. W środę (26 IX) rozpoczynamy nowennę do św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  2. Za dwa tygodnie – 7 października – będziemy przeżywać odpust ku czci NMP Królowej Różańca Świętego.
  3. 6 października (sobota) odbędzie się doroczna XXIX Pielgrzymka Diecezjalna Czcicieli Różańca Świętego do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej Nowej k. Ostrowi Mazowieckiej. Koła Żywego Różańca zachęcamy do wyjazdu na tę pielgrzymkę. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.
  4. Dziś spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 16:00.
  5. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży. Bóg zapłać.
  6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Czystej (2 rodziny) i Gdańskiej. Bóg zapłać.