XXVI Niedziela Zwykła (30. 09. 2018)

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w naszych domach, w rodzinach. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.30.
  2. Wspominamy świętych:
  • jutro – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, francuską karmelitankę, mistyczkę, ogłoszoną Doktorem Kościoła.
  • we wtorek – świętych Aniołów Stróżów.
  • w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patrona ekologów.
  • w piątek – św. Faustynę Kowalską, polską zakonnicę, mistyczkę, Apostołkę Miłosierdzia Bożego. W tegorocznej nowennie do św. Faustyny modlimy się za chorych i cierpiących w naszych rodzinach i w naszej parafii.
  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • I czwartek miesiąca – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  • I piątek miesiąca– Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu 7.30 - 9.00.
  • I sobota miesiąca – Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
  1. W sobotę 6 października o godz. 9.00 sprzed naszego kościoła nastąpi wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej Nowej k. Ostrowi Mazowieckiej. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy u ks. Mateusza.
  2. W przyszłą niedzielę – 7 października – będziemy przeżywać odpust ku czci NMP Królowej Różańca Świętego. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 11.30. Po sumie odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Całą asystę procesyjną zapraszamy do udziału w niej. Słowo Boże będzie głosił ks. Tadeusz Podbielski z Łomży. Nie będzie Mszy św. w kaplicy. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na potrzeby Caritas.
  3. W środę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła przed odpustem zapraszamy panie i panów z Załuzia i Różana.
  4. WSD im. Papieża Jana Pawła II w Łomży rozpoczyna 100 rok formacji młodych ludzi do kapłaństwa. Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota naszego Seminarium zwraca się z gorącą prośbą do rolników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwraca się z prośbą o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. Dary te będą ogromnym wsparciem tej uczelni, którą całkowicie utrzymują kapłani i wierni naszej diecezji.
  5. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. List otwarty Komendanta Powiatowego Policji do mieszkańców powiatu makowskiego.
  7. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego i Zawad. Bóg zapłać.