XXIV niedziela zwykła (13. 09. 2015)

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania.
  2. Dziś po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą, która w tym roku pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie za uczestnictwo i pomoc w przeprowadzeniu naszej pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Bóg zapłać strażakom z OSP Załuzia oraz OSP Chełsty za zabezpieczenie przemarszu na całej trasie. Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszych szkół pod opieką katechetów i nauczycieli.
  4. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Odpust w Goworowie.
  5. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii.
  6. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  7. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną o godz.18.00.
  8. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja i Radio Maryja.
  9. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z Pruszk, Dzbędza, Kaszewca, Olsztyna, z ul. Poniatowskiego, Gdańskiej (2 rodziny) i KŻR Nadzieja. Bóg zapłać.
  10. Zmarła nasza parafianka, śp. Helena Gadomska z miejscowości Załęże Sędzięta (ostatnio zamieszkała w Zielonce), w wieku 89 lat. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…