XXV niedziela zwykła (20. 09. 2015)

1. W tym tygodniu wspominamy:

- jutro św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę;

- w środę św. Ojca Pio, kapłana;

- w piątek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

2. Prośba Rektora WSD w Łomży. W wypełnianiu swej misji przygotowywania do kapłaństwa, Seminarium duchowne cieszy się stałą życzliwością duszpasterzy i wiernych naszej diecezji. Odwołując się do tej pamięci i życzliwości zgodnie z wieloletnią tradycją Diecezji Łomżyńskiej gorąco prosimy rolników, sadowników i ogrodników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwracamy się o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. W imieniu WSD w Łomży wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym dobroczyńcom za towarzyszenie naszej wspólnocie poprzez modlitwę i składana hojnym sercem ofiary.

3. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Bardzo prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Aparatura nowego ogrzewania będzie zainstalowana w październiku. W pobliżu wejścia na chór znajduje się nagrzewnica przywieziona w tym tygodniu.

5. Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza obecnie rodziny w Załuziu. Po Załuziu porządek nawiedzenia będzie następujący: Pruszki, Mroczki Rębiszewo, Brzuze Małe i Duże, Mroczki Kawki, Dzbądz, Paulinowo, Kaszewiec, Białobrzeg, Szygi n. Narwią.

6. Według prawa kościelnego, jeśli ktoś mieszka dłużej niż 6 miesięcy poza miejscem dotychczasowego zamieszkania, zyskuje przynależność do nowej parafii, zgodnie z miejscem pobytu. Nie jest ważne miejsce zameldowania lecz faktyczne przebywanie (zamieszkanie). Podajemy tę informację dla wszystkich, którzy o tym nie wiedzą i często oczekują wydania zaświadczenia ze „starej” parafii, ponieważ, jak tłumaczą, tu byli ochrzczeni, u I Komunii Św. czy Bierzmowania a od lat są tylko gośćmi w naszej parafii.

7. 26 i 27 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zachęcamy.

8. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja i Radio Maryja.

9. W przyszłą niedzielę Msza za Ojczyznę o godz. 16.00.

10. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul Gdańskiej (2 rodziny), Witosa i Prycanowa. Bóg zapłać.