XX Niedziela Zwykła (19. 08. 2018)

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.
  2. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • jutro – św. Bernard, Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • we wtorek – św. Pius X, papież, realizator hasła: odnowić wszystko
    w Chrystusie.
  • w piątek – św. Bartłomiej, Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.
  1. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej – imieniny Czarnej Madonny. Cała Polska w tym dniu odnawia Jasnogórskie Śluby Narodu. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy przeżywali nasze Dożynki Parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Dzbędza.
  2. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Stolicę Apostolską, która potrzebuje środków do pełnienia służby wobec całego Kościoła.
  3. W ostatni wtorek przeszła trąba powietrzna nad Różanem, która uczyniła wiele szkód w naszej parafii i gminie. Na cmentarzu grzebalnym, przy kościele i na Górce Panny Marii zostały uszkodzone drzewa i wiele pomników. Każdy taki incydent zgłaszany jest do Konserwatora Zabytków w Ostrołęce. Wszystkie drzewa na naszym cmentarzu zabytkowym podlegają specjalnemu nadzorowi konserwatora. Proboszcz parafii ma ograniczone możliwości w zakresie wycinki drzew. Wielu parafianom wydaje się, że proboszczowi zupełnie nie zależy na porządku i bezpieczeństwie na cmentarzu. Każda rodzina może lub powinna swoje groby ubezpieczać. Żadna parafia nie jest w stanie ubezpieczyć wszystkie pomniki.
  4. Przy usuwaniu drzew na cmentarzu i przy kościele przez dwa dni pracowali Strażacy: z Załuzia: Stanisław Strzelecki, Mariusz Szablak i Łukasz Duda, Mariusz Ziembiński z Miłon, Michał Jankowski z Chrzczonek i Mariusz Chrzanowski z Różana. Bóg zapłać…