Uroczystość NMP Częstochowskiej (26. 08. 2018)

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  2. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską, która potrzebuje środków do pełnienia służby wobec całego Kościoła.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • jutro – św. Monika, przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • we wtorek – św. Augustyn, nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców i Doktorów Kościoła zachodniego.
  • w środę – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu
    i męczennik obrony prawdy o nierozerwalności małżeństwa.
  1. 1 września w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. Msze święte o NMP o 7.00. Modlitwa różańcowa od godziny 6.30.
  2. Gospodarzom tegorocznych dożynek parafialnych - mieszkańcom Dzbędza dziękujemy za przygotowany wieniec i dary dożynkowe. Delegacja mieszkańców tej miejscowości będzie reprezentowała naszą parafię na dożynkach:
  • dekanalnych (04.09) - w Św. Rozalii,
  • diecezjalnych (09.09) - w Dąbrówce k. Ostrołęki.
  1. Przy parafii pracowali panowie z Załęża Wielkiego: Rupiński Dariusz, Lalak Hubert, Woźniak Bartosz, Chełchowski Krzysztof; Ziembiński Mariusz z Miłon i Duda Łukasz z Załuzia. Bóg zapłać.
  2. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ulicy Gdańskiej (3 rodziny), Sienkiewicza i Warszawskiej. Bóg zapłać.

8. Zmarli nasi parafianie: śp. Kazimierz Skawicki z Różana w wieku 57 lat oraz śp. Zofia Kozik z Różana w wieku 78 lat, „ Wieczny odpoczynek…”