XI niedziela zwykła (18. 06. 2017)

1. W czwartek (22. 06.) - ostatni dzień oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza Święta z procesją o godz. 18.00. Po procesji – błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

2. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3. Tego dnia przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

6. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane podczas poświęcenia będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji Miva Polska.

7. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Mostowej i Fortowej z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona 23 VII o godz. 9.30.

8. Organizatorom festynu rodzinnego w Ponikwi Zawadach, który odbył się tydzień temu, wszystkim, którzy się zaangażowali i materialnie wsparli tę inicjatywę, gratulujemy i dziękujemy jej podjęcia oraz bardzo pięknego przeprowadzenia. Organizatorzy przekazali w całości ofiary zebrane w czasie tej imprezy na cele kaplicy Św. Trójcy w wysokości 2100 zł. Bóg zapłać!

9. Zmarli nasi parafianie: śp. Teresa Świerczewska z Paulinowa w wieku 63 lat; śp. Mieczysław Maruszewski z Różana w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek…