XII niedziela zwykła (25. 06. 2017)

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

3. 29 czerwca (czwartek) przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół Katolicki. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4. 1 lipca przypada I sobota miesiąca. Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. Od 3 lipca do końca sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 9.00.

6. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane podczas poświęcenia będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji Miva Polska. Wyjeżdżając z parkingu kierujemy się ul. 3-go Maja w stronę cmentarza.

7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.

8. W dniach 08 – 09. VII odbędzie się Pielgrzymka Radia Maryja. Wyjazd z Różana 8 VII o godz. 6.30. Koszt 120 zł. Zgłoszenia przyjmuje p. Józef Wróblewski (Pl. Obrońców Różana 23).

9. Proboszcz serdecznie dziękuje za duchowe – modlitewne wsparcie w czasie choroby i prosi, w dalszym ciągu, o modlitwę.

10. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

11. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Dzbędza, Prycanowa i ul. Czystej.

12. Zmarł śp. Jan Żytowiecki z Warszawy (pochodził z Różana) w wieku 88 lat. Wieczny odpoczynek…