VI Niedziela Wielkanocna (26. 05. 2019)

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 11 dzieci po raz pierwszy przyjmie do swoich serc Pana Jezusa. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza.
  2. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe o godzinie 18.00. Na zakończenie tygodnia radości pierwszokomunijnej dzieci z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do sanktuarium NMP., Matki Pojednania w Hodyszewie.
  3. Dziś szczególnie pamiętamy o naszych kochanych Mamach. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech zawsze radują Wasze Matczyne serca.
  4. Dziś wybieramy przedstawicieli do Europarlamentu. Lokale wyborcze czynne będą do 21.00.
  5. O godz. 20.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające NMP, Królowej Polski za profanacje Jej Częstochowskiego Wizerunku. Nabożeństwo zostanie poprzedzone modlitwą różańcową. Zapraszamy serdecznie.
  6. W piątek - Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu rozpoczyna się w Kościele nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca Msze Święte do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową od godz. 17.00.
  8. Ks. Mateusz, z przedstawicielami naszej parafii, wyjeżdża na Spotkanie Młodzieży w Lednicy, które odbędzie się 1 i 2 czerwca (sobota, niedziela).
  9. W przyszła niedzielę, Wniebowstąpienia Pańskiego, będziemy obchodzić XII Święto Dziękczynienia. Budowana Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie jest widzialnym wotum naszego narodu, obiecanym Stwórcy przez naszych praojców w dowód wdzięczności za uchwalenie Konstytucji 3 maja. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek.
  10. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza, Parkowej i Gdańskiej. Bóg zapłać.
  11. Zakończyliśmy nabożeństwa poświęcenia pól. Mieszkańcom poszczególnych wsi dziękujemy za udział w modlitewnych spotkaniach, składane ofiary. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy modlą się przy kapliczkach – odprawiając nabożeństwa majowe. Trzeba wielkiej modlitwy za Kościół i naszą Ojczyznę. Za wszystkich Polaków, a szczególnie za tych, którzy tak łatwo i bezmyślnie próbują niszczyć i opluwać największe świętości naszej wiary, historii i narodowego dziedzictwa.
  12. Zmarł nasz parafianin: śp. Roman Opacki z Różana w wieku 59 lat. Wieczny odpoczynek…